29. AUG 2026

Åbent hus - Back to School

Sidst opdateret 17. august 2026 Kl. 10:49
  • 6 - 18 år

Back to School med GAME – Save the Date: 29. august! 🎉

Er du nysgerrig på, hvad GAME Streetmekka kan tilbyde af fritidsaktiviteter? Så kom forbi til vores åbent hus og prøv det hele af!

Hvad er åbne træninger?
Åbne træninger er GAMEs tilbud til børn og unge, der har brug for fritidsaktiviteter uden tilmelding og indskrivelse. Du kommer, når du har lyst og overskud – der er altid kvalificerede undervisere klar til at tage imod dig. Undervisningen er bygget op omkring introduktion, leg og kendskab til de forskellige streetgenrer, og holdene er aldersinddelt, så du kan finde lige præcis det hold, der passer til dig.

Back to School-dagen
Denne dag er for dig, der vil komme og afprøve nogle forskellige hold, se hvad GAME Streetmekka er for et hus, og møde vores fantastiske medarbejdere og undervisere. Kom og hyg – spis en falafel, en is, få en kop kaffe, eller tag din egen madpakke med. Ud over de faste klasser har vi en masse åbne tiltag, så du kan komme og gå i dit eget tempo.

På programmet:
🏀 Basket
⚽ Gadefodbold – i samarbejde med Ungdomsskolen
⚽ Fodbold med FCK
💃 Dansworkshops – bl.a. breaking
🤸 Parkour
✨ Graffiti og Dj’ing

Save the date, tag en ven eller to, og kom forbi – vi glæder os til at se jer! 👋

Helt gratis

Tidspunkter

Bidrag fra Børn i byens brugere

Børn i byen
Børn i byens redaktion
Har du tips og erfaringer, som andre familier kan få glæde af?
Svar
Få 100-vis af rabatter i Børn i byen Klubben