
Hej, mit navn er Claus – jeg er mobil fysiurgisk massør og vil gerne tilbyde min hjælp til jeres mødre grupper.
Jeg får ofte forespørgsler fra nybagte mødre, om ikke jeg kunne komme og massere dem.
Især ryg, lænd, skuldre, nakke og arme, har et stort behov.
Et behov der nemt kan imødekommes af mig. Mit koncept er mobilt. Dvs. jeg kommer til mødre gruppen med min behandlerstol og tilbyder massagen.
En gruppe på 6 mødre har muligheden for at bestille behandling, kontinuerligt af hinanden – i et tilstødende lokale, hvor behandlingen kan foregå i ro og mag.
Mødrene finder ud af, hvor mange der vil have behandling – og giver mig besked derom, telefonisk eller på mail, senest 3 dage før gruppen samles.
Tilbuddet skal læses på flg. måde: jo flere mødre der bestiller behandling, jo billigere bliver behandlingen for hver især.
Når 1 mor bestiller 30 min. Betaler hun 325,-
Når 2 mødre bestiller 30 min. Betaler de hver især 312,-
Når 3 mødre bestiller 30 min. Betaler de hver især 300,-
Når 4 mødre bestiller 30 min. Betaler de hver især 281,-
Når 5 mødre bestiller 30 min. Betaler de hver især 265,-
Når 6 mødre bestiller 30 min. Betaler de hver især 250,-
Dvs. jeg har sammenlagt 3 timers behandling hos mødre gruppen.
Jeg skal bruge 10 min. pause imellem hver hele time. Så min samlede tid hos mødre gruppen er 3 timer og 20 min.
Ved bestilling på mere end 6 × 30 min., er prisen fast 250,-
Jeg ser frem til at komme i gang med at lindre de kære mødres ubehag – så de kan koncentrere sig fuldt ud om det vigtigste – at være mor.
Med venlig hilsen
Claus B. Nielsen