• Currently 3.86/5 Stars.
Divaen og Krudtuglen

Din bedømmelse

Log ind og bedøm.
Elmegade 22
2200 Købehavn N
Telefon: 26 71 59 68
Email: millou@millou.dk
Web:
Rediger ›

Anmeld_knap   Send_til_ven_knap   Favorit_knap

Kommende arrangementer Tilføj ›

Vi kender ikke nogle kommende arrangementer for dette sted.

Beskrivelse Rediger ›

Den lille, hyggelige butik drives af to farverige børnetøjfirmaer - Myrens Motor samt Millou - , der med en forkærlighed for enkle snit, søde mønstre og lækre farver, har indrettet sig på rigtig charmerende vis.
Ud over egne designs sælger indehaverne også større mærker som for eksempel Ticket to Heaven, Bjørkvin, Holly´s, Vingino, RAP, Hummel, Sebra, Melton, Nowali etc. der er nogle af Danmarks førende mærker indenfor tøj til børn. I butikken finder man også et legehjørne, hvor ungerne sagtens kan få shoppetiden til at gå.
--
Man kan tilmelde sig nyhedsbreve over millou@millou.dk og få mails angående aften/ og weekend arrangementer plus tilbuds dage.

Divaen1_medium
Share_on_facebook

Kategorier Tilføj ›

Børnetøj

Faciliteter Tilføj ›

Legeområde
Ammeplads

Åbningstider Rediger ›

Man-Fre: 11:00 - 17:30
Lørdag: 10:00 - 15:00
Søndag: Lukket

Print_knap

Rediger

2 anmeldelser af Divaen og Krudtuglen

12. March 2009 kl. 14:57 - Cathrine Kjærulff

Min datter forelskede sig i den fineste nederdel der hang i butikken men den var desværre ikke i handes størrelse. Hvad gør man så....jo de målte hende lige i livet og syede på bestilling en magen til. Det er over 1 år siden men det er stadig en af hendes ynglings. ( Håber stadig de har stof til en mere da den snart er for lille:-) Super service!

11. January 2010 kl. 11:07 - Pia Voergaard

Jeg er også vild med de strikkede ting, de har :-) Og så er der jo også et eller andet ved at man kan få unikaer.

Log ind for at skrive en kommentar.

Steder i nærheden

Oprettet/Sidst rettet

Caroline Oprettet af Caroline Meldgaard
for over 2 år siden
Anne louise Sidst rettet af Anne louise Camradt
for ca. 1 måned siden