PushyMums DK

Sidst opdateret 13. december 2022 Kl. 9:44
  • Søndermarken, Fælledparken, Amager Strandpark, Charlottenlund Slotshave, Bernstorff Parken, 2000 Frederiksberg
  • Vis på kort

Har du lige født guldklumpen, og har du nu lyst til at ligne dig selv fra før graviditeten?
Savner du et netværk, som tænker på bleer, amning og søvn lige så meget som dig selv?

Er du til gode gå-ture i det fri med masser af frisk luft til dig og din baby?

Så er PushyMums lige noget for dig!

PushyMums er en nyudviklet udendørs motionsform, der foregår i Søndermarken, Fælledparken, Amager Strandpark, Islands Brygge, Charlottenlund Slotshave, Bernstorff Parken, Holte og 2 steder i Hareskoven.

Det er en effektiv træning, som fokuserer på at genopbygge et stærkt fundament i kroppen efter en graviditet og fødsel. Alle kan være med – uanset konditionen.

En undervisning på 60 minutter består af en tempofyldt powerwalk, øvelser for konditionen, styrkeøvelser for mave -, ryg – og skuldermuskulaturen og ikke mindst bækkenbunden. Det hele er med til at give dig en flot holdning samt nye kræfter og energi.

Læs mere på www.pushymums.dk.

0 bidrag fra Børn i byens brugere

Ingen bidrag endnu
Der er ingen bidrag, skriv den første nu!
Har du kommentarer eller tips til dette sted, som kan hjælpe andre børnefamilier?
Bliv medlem eller log ind for at bidrage
Få 100-vis af rabatter i Børn i byen Klubben